Brabant Cycling Volg de wielersport in Brabant via Brabant Cycling Network!
Nieuws

Stagecontract voor beste jongeren Clubcompetitie 2025

De Kalas Clubcompetitie heeft de wind in de zeilen. Enkele maanden geleden werd al bekend dat het programma in 2025 wordt uitgebreid naar 8 wedstrijden. Nu wordt duidelijk dat de nummers 1 en 2 van het jongerenklassement een stagecontract bij een continentaal team krijgen aangeboden: De leider van het jongerenklassement bij het Developmentprogramma van Team Picnic PostNL en de nummer 2 bij het Diftar Continental Cycling Team.

René Bastiaansen, voorzitter van de Stichting Clubcompetitie, is trots en blij: “De organisatie van wedstrijden in Nederland wordt steeds moeilijker. Daarom zijn we blij voor de clubs, de bakermat van het Nederlandse wielrennen, dat we het programma van de Clubcompetitie uit kunnen breiden. Dat de beste jongeren nu ook nog een stagecontract bij een Continentaal team krijgen aangeboden, toont maar weer eens het belang van de Clubcompetitie als opleidingsinstituut aan. De afgelopen jaren heeft een flink aantal renners via de Clubcompetitie hun weg naar profploegen gevonden.”

Rudi Kemna, hoofdcoach van Team Picnic PostNL voegt toe: “Bij Team Picnic PostNL geloven we in het bieden van kansen aan jonge talenten, die zich in de Clubcompetitie onderscheiden. We willen renners niet alleen beter maken, maar hen ook de juiste omgeving bieden om te groeien als atleet. Deze stage is een geweldige manier om hen te laten proeven van het leven bij een professioneel team en zich verder te ontwikkelen op een hoger niveau. We kijken ernaar uit om met deze talenten te werken en hen te helpen de volgende stap in hun carrière te zetten.”

Marc Zonnebelt, teammanager van Diftar Continental Cycling Team is enthousiast over de
samenwerking: “De Clubcompetitie vormt al jaren de basis voor het laten doorstromen van renners naar een hoger niveau. Hoe mooi is het nu om een talent een kans te bieden door middel van een stageplek.”

De Stichting Clubcompetitie is een onafhankelijke stichting, die verantwoordelijk is voor de
organisatie van de jaarlijkse KNWU Clubcompetitie voor wielerclubs. In deze competitie strijden de beste clubs om de titel “beste club van Nederland”. Jaarlijks mogen er maximaal 25 clubs meedoen. De afgelopen jaren is de Clubcompetitie een echte opleidingsvijver gebleken. Meerdere renners hebben inmiddels hun weg naar profploegen gevonden met Bart Lemmen als meest sprekende voorbeeld. Het programma 2025 bestaat uit 6 Klassiekers/Omlopen, een individuele tijdrit en een ploegentijdrit.

Programma Kalas Clubcompetitie 2025
Zaterdag 19 april Zuiderzeeronde (Dronten)
Zaterdag 10 mei Individuele tijdrit in Dronten
Zaterdag 24 mei Vechtstede Omloop van Zwarte Waterland
Zaterdag 31 mei Omloop van Buchten
Zaterdag 5 juli Ploegentijdrit in Gilze
Zondag 6 juli Omloop der Zevenheuvelen (Berg en Dal)
Zondag 24 augustus Eurode Omloop (Kerkrade)
Zondag 14 september Finale met Omloop van Oost-Stellingwerf”

Schrijf een reactie