Brabant Cycling Volg de wielersport in Brabant via Brabant Cycling Network!
Nieuws

Twan Castelijns geniet van stage bij LottoNL – Jumbo

Mijl 2015 Brabant Cycling-65

Met een glimlach op zijn gezicht keek Twan Castelijns uit Hapert in zijn nieuwe LottoNL – Jumbo tenue naar de koersen voor elite/beloften en vrouwen bij de Mijl van Mares. Later op de avond kwam hij zelf in actie bij de profs, waar hij de prijs voor de strijdlust verdiende.

Hoe bevalt je stage bij LottoNL – Jumbo tot dusver?
“UItstekend. Mijn eerste koers was de Prudential Ride in Londen, waar we als team goed presteerden en ik mijn werk goed kon doen en als 18e finishte. Na die koers zat ik flink kapot, maar gelukkig bleken meer renners daar last van te hebben. Vroeger keek ik tegen die mannen op, nu rijd ik er zelf tussen. Dat is genieten.”

Mijl 2015 Brabant Cycling-10

Had je dit verwacht aan het begin van het seizoen?
“Ik had mezelf wel ten doel gesteld om prof te worden, maar had niet durven te dromen dat ik zo’n goed seizoen zou gaan rijden. Bij Baby-Dump krijg ik de ruimte om alle wedstrijden voor de Topcompetitie te rijden en ook de begeleiding doet er alles aan om mij te helpen om mijn doelen te bereiken. Als je dan aan de leiding komt in de Topcompetitie en overwinningen boekt in de Hel van Voerendaal en de klimtijdrit, dan geeft dat ontzettend veel zelfvertrouwen en moraal.”

Naast je stage bij LottoNL – Jumbo sta je ook nog ruim aan de leiding van de Topcompetitie. Bij eindwinst hangt daar een profcontract bij Team Roompot aan vast….
“Inderdaad. Ik heb dus twee kansen op een profcontract voor volgend seizoen, maar tegelijkertijd kan het bij allebei ook nog mislopen. Er is nog geen contract getekend. Ik wil daarom waken voor al teveel optimisme. De Topcompetitie telt met de Kernenomloop en de Eurode Omloop nog twee wedstrijden. Wanneer ik daarin mijn normale niveau halen, dan moet ik de eindwinst binnen kunnen halen. Daarnaast ga ik ook proberen om de ploegleiding van LottoNL – Jumbo in de komende weken te overtuigen van mijn capaciteiten.”

Mijl 2015 Brabant Cycling-62

Hoe ziet je programma er uit voor de komende periode?
“Volgende week rijd ik de Tour de l’Ain en vervolgens start ik in Arnhem-Veenendaal. Daarnaast kom ik ook nog aan het vertrek in de Tour de Poitou-Charentes in Frankrijk en rijd ik voor Baby-Dump de laatste twee wedstrijden in Topcompetitie. Een mooi programma dus, waar ik ontzettend veel zin in heb.”

Reacties zijn uitgeschakeld.