Ruim 70 mountainbikers en gravel rijders hebben zich ingeschreven voor de eerste editie van de Hel van de Vlagheide, die op 7 januari wordt verreden rond de Vlagheide in Schijndel. ,,Ik had vooral gerekend op deelname van plaatselijke renners, maar we hebben inschrijvingen ontvangen van renners uit de hele regio”, zegt organisator John Broks.
Deelname aan de Hel van de Vlagheide staat open voor zowel KNWU-licentiehouders als recreanten. ,,Omdat dit de eerste editie is, hebben we besloten om één wedstrijd te organiseren”, legt Broks uit. ,,We hoopten op zo’n dertig tot veertig renners en rensters, maar inmiddels hebben we al vijfenzeventig voorinschrijvers. Onze verwachting was dat er vooral leden van toerwielerclubs uit Schijndel zouden inschrijven, maar de deelnemers komen uit de hele regio. Van Tilburg tot Land van Cuijk.” Bekende namen op de deelnemerslijst zijn onder andere Femke Gerritse uit Rosmalen (draagster van de bolletjestrui in de Tour de France Femmes), oud-mountainbiker Johan van de Ven uit Zeeland en eliterenner Ronan van Zandbeek uit Schijndel.
In het verleden is al vaker een veldrit gehouden op de Vlagheide. Het idee om een nieuwe mountainbike / gravel wedstrijd te organiseren op de oude vuilstortplaats, is volgens John Broks spontaan ontstaan. ,,Met MTB Team Daniëls Timmerwerken neem ik regelmatig deel aan marathons en 6- en 24 uurs wedstrijden. Daarvoor trainen wij vaak op en rond de Vlagheide. Zo is het idee ontstaan om hier eens een wedstrijd te organiseren. Vervolgens hebben wij een vergunning aangevraagd bij de gemeente Meierijstad. Nadat deze aanvraag was goedgekeurd, zijn wij aan de slag gegaan met de organisatie.”
De organisator is positief verrast van de vele medewerking die hij met name krijgt vanuit de Eerdse samenleving. ,,In het plaatselijke blad hebben al meerdere verhalen gestaan en ook Geertje Gloudemans van het toekomstige wielercafé Village Départ is enthousiast en fungeert nu al graag als permanence. Ik moet toegeven dat ik best veel energie krijg van alle positieve reacties die wij tot nu toe hebben ontvangen.” Broks denkt daarom voorzichtig al na over een mogelijk volgend evenement. ,,Er worden al vrij veel toertochten georganiseerd, maar ik mis vaak de gezellige entourage en beleving eromheen. Het lijkt mij gaaf om daar in de toekomst een keertje mee aan de slag te gaan. Maar eerst gaan we proberen om deze eerste editie van de Hel van de Vlagheide succesvol te laten verlopen.”
De Hel van de Vlagheide start zaterdag 7 januari om 14.00 uur. De wedstrijd gaat over circa 50 minuten. Renners die nog willen deelnemen kunnen op zaterdag vanaf 13.00 uur nog inschrijven bij de permanence aan de Vlagheide 8a in Schijndel.