Brabant Cycling Volg de wielersport in Brabant via Brabant Cycling Network!
Interviews

Teun van Vliet bij De Boekenlegger: win een gesigneerd exemplaar van ‘In het Geel’

Teun van Vliet en Louis Bovée bij de Boekenlegger in Eersel.
Auteur Louis Bovée en oud-geletruidrager Teun van Vliet tijdens hun signeersessie bij de Boekenlegger in Eersel.

Oud-gele truidrager Teun van Vliet was vanmiddag samen met auteur Louis Bovée te gast bij de Boekenlegger in Eersel. Samen signeerden ze Bovées boek ‘In het Geel’, verhalen met zeventien landgenoten die ooit de gele trui droegen in honderd jaar Tour de France. Ook in het boek dus ‘Teuntje’ van Vliet, in 1988 drie dagen drager van het felbegeerde kleinood. Een chronische darmonsteking maakte in 1990 een voortijdig einde aan zijn korte, succesvolle carrière. Van Vliet overwon zijn ziekte, maar werd in 2001 en 2006 ook nog twee keer getroffen door een hersentumor. Door keihard te vechten en altijd positief te blijven wist hij als door een wonder te overleven. In Eersel liet hij weten ‘gezond’ te zijn. Bovendien een ‘ander mens’ te zijn geworden. ‘Rustiger, zachtaardiger, socialer.’ De Tour volgt hij nog op de voet. ‘Elke dag kijken op de VRT’, zegt hij met een fonkelende blik in de ogen. ‘Gisteren (de waaierrit red.) was genieten.’

Zelf won Van Vliet nooit een etappe in de Tour, wel klassiekers als de Omloop ’t Volk, Gent-Wevelgem, de Ronde van Nederland en vele andere wedstrijden. Samen met Ab Geldermans en Jacques Hanegraaf behoort hij tot de drie coureurs die wél het geel droegen, maar dus geen ritwinst wisten te boeken. De goede prestaties van de Nederlandse coureurs kunnen hem wel bekoren. ‘Ze doen het heel goed. Ik verwacht dat Mollema bij de eerste drie in Parijs gaat eindigen.’

Het geel pakken zal voor Mollema lastig zijn, voorlopig dus nog even geen opvolger van Erik Breukink, die in 1989 de laatste Nederlandse gele truidrager was. ‘In het Geel’ geeft aardige inzichten in de levens van de zeventien Nederlanders die het kleinood hebben mogen dragen. Auteur Bovée, die Van Vliet al vanaf half jaren tachtig kent, heeft ze op mooie wijze weten te portretteren. ‘Ik ben ingegaan op de wat diepere lagen en daarbij komen bij elke renner drie punten steevast naar voren: het dromen van het geel, de bijzondere band met hun vaders en de sterke thuisbasis die al deze coureurs gehad hebben.’

Zeventien coureurs dus, voor het leven getekend. Door de behaalde gele trui op een positieve manier, al is het bij Van Vliet, woonachtig in Baarle-Hertog, dus door zijn gezondheidsproblemen ook op een andere wijze geweest. Desalniettemin blijft hij het leven zonnig inzien en heeft de 51-jarige nog volop levensenergie. ‘Ik word zeker tachtig’, zegt hij tot besluit.

‘In het Geel is verkrijgbaar bij de boekhandel onder ISBN-nummer 9-789071-359989.

Brabant Cycling mag in samenwerking met De Boekenlegger in Eersel twee gesigneerde exemplaren (door Teun van Vliet en Louis Bovée) weggeven. Eén boek wordt meegenomen in de prijzenpot van de Tourquiz, wie voor het tweede boek in aanmerking wil komen, kan het goede antwoord op onderstaande vraag tot zondag 21 juli mailen naar info@brabantcycling.nl. De prijswinnaar krijgt persoonlijk bericht.

Teun van Vliet droeg drie dagen het geel. Hij moest zijn leiderstrui afstaan aan een andere Nederlander, tevens ploeggenoot. Wie was deze coureur die het geel vervolgens maar 1 dag zou dragen?

 

 

Reacties zijn uitgeschakeld.